Centrum Okulistyczne OPTIMUM laurea...

Miło nam ogłosić, że Centrum Okulistyczne OPTIMUM zostało uhonorowane  przez Warszawską Izbę Przedsiębiorców tytułem SUPERMEDICUS 2016 dla najlepszej przychodni specjalistycznej. Uroczysta gala, w trakcie, której wręczono nam to zaszczytne wyróżnienie oraz statuetkę odbyła się 22.10.2016 roku w Hotelu Airport Hotel Okęcie w Warszawie. Dziękujemy za docenienie naszych wysiłków, zmierzających do zapewnienia pacjentom okulistycznym opieki na najwyższym poziomie.

supermedicus-1supermedicus-2

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej

Interaktywne warsztaty jaskrowe ...

Dr n. med. Jaromir Wasyluk z Centrum Okulistycznego OPTIMUM prowadzi obecnie cykl szkoleniowych warsztatów interaktywnych z tematyki jaskry, przeznaczonych dla okulistów – praktyków, zajmujących się leczeniem tej choroby. Przedsięwzięcie edukacyjne, pod nazwą „Glaucoma Academy” sponsorowane jest przez farmaceutyczną firmę Alcon/Novartis.  W czasie dwugodzinnych warsztatów wykorzystywane są współpracujące ze sobą za pośrednictwem routera tablety  iPad Pro (Apple) oraz specjalne, unikalne oprogramowanie, stworzone w paryskiej uniwersyteckiej klinice okulistycznej, pod kierunkiem prof. Baudouine’a, bazujące w całości na badaniach obrazowych prawdziwych pacjentów . Szkolenia zostały już przeprowadzone w Warszawie (dwukrotnie), Wrocławiu, Sopocie, Szczecinie, Łodzi, Białymstoku i Gdańsku, a wkrótce planowane są kolejne; dotychczas wzięło już  w nich udział ponad 200 okulistów.

 

Czytaj więcej

Nowy podręcznik farmakologii klini...

Niedawno ukazało się na rynku kolejne już, nowe i rozszerzone wydanie książki „Kliniczna farmakologia okulistyczna” pod redakcją Prof. Marka Prosta, Kierownika Kliniki Okulistyki WIML w Warszawie. Podręcznik ten przeznaczony jest dla praktykujących lekarzy okulistów, jak i osób specjalizujących się w tej dziedzinie medycyny. Wydawnictwo w nowoczesnej formie obejmuje całościowo farmakologiczne leczenie chorób oczu, zarówno pod kątem rodzajów stosowanych farmaceutyków, jak i poszczególnych jednostek chorobowych. W obecnym wydaniu podręcznika autorem rozdziału o leczeniu jaskry jest Dr n. med. Jaromir Wasyluk z Centrum Okulistycznego OPTIMUM i Kliniki Okulistyki WIML w Warszawie.

Czytaj więcej

XI Konferencja Naukowo-Szkoleniowa ...

05.11.2016 odbyła się kolejna, XI Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Centrum Okulistycznego OPTIMUM pt. „Nowoczesna diagnostyka i laseroterapia w okulistyce. Chirurgia okuloplastyczna i dermatologia estetyczna okolicy oczu„, tym razem zorganizowana we współpracy z polską firmą farmaceutyczną Adamed. Wykłady odbywały się w pięknych wnętrzach Pałacu Zamoyskich przy ul. Foksal w Warszawie. Konferencja składała się z dwóch sesji. Tematem pierwszej z nich była nowoczesna diagnostyka jaskry oraz chorób siatkówki z zastosowaniem skaningu laserowego, a także selektywna trabekuloplastyka laserowa, a drugiej – chirurgia okuloplastyczna, rekonstrukcyjna i dermatologia estetyczna okolicy oczu.

Wykładowcami byli, oprócz zespołu lekarzy OPTIMUM, znamienici zaproszeni goście: dr n. med. Jarosław Kuśmierczyk – okulista, chirurg okuloplastyczny, na co dzień praktykujący w szpitalach uniwersyteckich Belgii i Holandii, dr n. med Mariusz Kęcik, chirurg plastyczny, związany z Katedrą i Kliniką Okulistyki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Kliniką ProfeelMed oraz dermatolog estetyczny, dr n. med. Marcin Ambroziak, właściciel Kliniki Ambroziak w Warszawie.

W konferencji wzięło udział ponad 200 okulistów, którzy wraz certyfikatami uczestnictwa otrzymali 6 punktów edukacyjnych, przyznanych przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie.  Program konferencji

dr-ambroziak-optimum

dr-kecik-optimum

endorfina-foto

Czytaj więcej

Konferencja „Postępy Okulistyki...

W dniach 2-3.12.2016 odbyła się we Wrocławiu Konferencja Naukowo-Szkoleniowa  „Postępy Okulistyki. Okulistyka XXI Wieku”, zorganizowana przez Ośrodek Okulistyki Klinicznej „Spektrum” pod kierunkiem Prof. dr hab. med. Marii Hanny Niżankowskiej. W czasie sesji poświęconej jaskrze, Dr n. med. Jaromir Wasyluk z Centrum Okulistycznego OPTIMUM wygłosił wykład na zaproszenie na temat wskazań do Selektywnej Trabekuloplastyki Laserowej (SLT) i jej zastosowania jako leczenia pierwszego wyboru w jaskrze.

Czytaj więcej

Laseroterapia jaskry – wykła...

W ramach ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Wykryj jaskrę – ocal wzrok” dr Małgorzata Krajewska z Centrum Okulistycznego OPTIMUM poprowadziła wirtualny wykład na temat laserowego leczenia jaskry o najnowszych metodach stosowanych w terapii tej choroby, będącej na świecie pierwszą przyczyną nieodwracalnej utraty wzroku. W OPTIMUM prowadzimy leczenie jaskry otwartego i zamkniętego kąta za pomocą lasera Lumenis najnowszej generacji. Laseroterapia jaskry jest obecnie możliwym leczeniem pierwszego wyboru jednostek chorobowych takich, jak: jaskra pierwotna otwartego kąta, jaskra zamkniętego kąta, jaskra młodzieńcza, jaskra w ciąży, jaskra barwnikowa lub nadcisnienie oczne. Wykład dr Krajewskiej można obejrzeć klikając na poniższy link:

LASEROTERAPIA JASKRY

Czytaj więcej

OPTIMUM wśród 5 najlepszych klini...

Miło jest nam Państwa poinformować, że Centrum Okulistyczne OPTIMUM znalazło się w gronie 5 najlepszych klinik okulistycznych w Polsce, według zestawienia, zaprezentowanego w tegorocznym lutowym wydaniu prestiżowego miesięcznika Gentleman (2/2016). Zapraszamy do lektury artykułu – link poniżej.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Czytaj więcej

Europejski Program Edukacyjny dla O...

W dniach 8-10 kwietnia 2016 w Hotelu OSSA odbędzie się kolejna, Ogólnopolska Konferencja Okulistyczna w ramach EPE. W jej trakcie zostaną przedstawione zagadnienia z zakresu chirurgii okulistycznej, problematyka okulistyki dziecięcej i prawa medycznego. Wykład „Diagnostyka obrazowa w jaskrze” poprowadzi dr n. med. Jaromir Wasyluk (Centrum Okulistyczne OPTIMUM w Warszawie i Klinika Okulistyki WIML w Warszawie). Na wykładzie zostaną przestawione najnowsze osiągnięcia techniczne w zakresie skaningowej laserowej diagnostyki neuropatii jaskrowej.

PROGRAM KONFERENCJI

Czytaj więcej

„Wykryj jaskrę – ocal ...

W ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Wykryj jaskrę – ocal wzrok” (sponsor kampanii: Polpharma) dr n. med. Jaromir Wasyluk poprowadził na żywo przygotowany specjalnie dla pacjentów (oraz osób zdrowych, ale nie związanych z medycyną) wykład na temat czynników ryzyka, rozpoznawania oraz badań diagnostycznych i leczenia jaskry. Jaskra jest chorobą społeczną – jak się szacuje w naszym kraju choruje na nią około 700 tys. osób, a leczy się  jedynie 3-4 na dziesięciu chorych, reszta traci wzrok, nie zdając sobie z tego sprawy. Wykład można nadal obejrzeć, klikając na link WYKŁAD O JASKRZE

Czytaj więcej

Nowy artykuł o leczeniu jaskry w O...

Właśnie ukazał się kolejny numer (4/2015) kwartalnika OphthaTherapy. Terapie w okulistyce (Index Copernicus = 33.98), a w nim artykuł poświęcony „humanistycznej” stronie leczenia pacjentów chorych na jaskrę oraz różnym rodzajom metodologii diagnostycznej i terapeutycznej w tej przewlekłej chorobie. Współautorami artykułu pt. „Indywidualne kontra standardowe podejście do pacjenta –  klucz do sukcesu w leczeniu jaskry. Zastosowanie skali DDLS i Colored Glaucoma Graph” są dr n. med. Jaromir Wasyluk (Centrum Okulistyczne OPTIMUM, Klinika Okulistyki WIML) oraz prof. George Spaeth (Wills Eye Hospital /Jefferson Medical College, Wills Eye Hospital, Philadelphia, USA), twórca tytułowych metod zindywidualizowanej oceny tarczy nerwu wzrokowego i ryzyka progresji jaskry.

Czytaj więcej

Facebook