Konferencja naukowa w Rynie

W ostatni weekend, na historycznym zamku w Rynie, odbyła się konferencja okulistyczna, na której dr Jaromir Wasyluk  przedstawił wyniki badania naukowego nad skutecznością i tolerancją nowych leków na zakażenie nużeńcami (wywołującymi tzw. demodekozę powiek). Badanie to zostało w całości przeprowadzone w Centrum Okulistycznym OPTIMUM pod kierunkiem dr M. Krajewskiej, a wyniki opublikowane w “Okulistyce” oraz zaprezentowane na amerykańskiej konferencji ARVO w Orlando w maju 2014 roku.

Nużeniec – badanie wykonywane w Optimum.

Czytaj więcej

Konferencja Naukowa “Akademia...

25 października 2014  w Pałacu Prymasowskim odbyła się konferencja naukowa, akredytowana przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie, a zorganizowana przez Centrum Okulistyczne OPTIMUM we współpracy z firmą Thea, w ramach inicjatywy edukacyjnej “Akademia Thea”. W konferencji udział wzięło 150 okulistów z całej Polski, którzy po jej zakończeniu uzyskali certyfikaty wraz z 3 punktami edukacyjnymi. Tematyka dotyczyła chorób powierzchni oka, dróg łzowych oraz nowoczesnej diagnostyki i laseroterapii jaskry. Wykładowcami byli specjaliści-praktycy z Kliniki Okulistycznej w Białymstoku (dr n. med. A. Mikita), Kliniki Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie (Dr n. med. R. Różycki) oraz Centrum Okulistycznego OPTIMUM (dr M. Krajewska i Dr n. med. Jaromir Wasyluk). Po zakończeniu obrad uczestniczy wysłuchali koncertu kwartetu smyczkowego.

Laseroterapia jaskry w Optimum – sprawdź.

Czytaj więcej

Laser LUMENIS Nd:YAG SELECTA DUET

W Centrum Okulistycznym OPTIMUM dostępny jest nowy laser LUMENIS Nd:YAG SELECTA DUET do wykonywania nieinwazyjnych, bezbolesnych zabiegów terapeutycznych w jaskrze – Selektywna Laserowa Trabekuloplastyka.  Za pomocą tego lasera przeprowadzamy również inne procedury lecznicze: usuwanie zaćmy wtórnej (kapsulotomia) oraz irydotomię laserową w jaskrze.

Czytaj więcej na temat oferty Optimum:

Czytaj więcej

Parada seniorów

W dniu 28.06.2014 w ramach zorganizowanej w Warszawie ogólnopolskiej Parady Seniorów – społecznej inicjatywy, aktywizującej osoby starsze – lekarze i pielęgniarki z Centrum Okulistycznego OPTIMUM, we współpracy z Fundacją “Porozumienie Bez Barier” Jolanty Kwaśniewskiej, zorganizowali akcję bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku jaskry. W specjalnym medycznym busie, ulokowanym przed Zamkiem Ujazdowskim, przebadano okulistycznie w sumie 120 seniorów. Po badaniu każdy z nich otrzymał indywidualną kartę informacyjną wraz z dalszymi zaleceniami.

Badania w kierunku jaskry w Optimum – sprawdź.

Czytaj więcej

Program “Życie bez wstydu...

Dr Jaromir Wasyluk został zaproszony przez Dr Marcina Ambroziaka, specjalisty dermatologii estetycznej i właściciela Kliniki Ambroziak do wzięcia udziału jako okulista konsultant w I edycji programu “Życie bez wstydu”, realizowanym przez telewizję TVN. Tematyka cyklu obejmuje problematykę kompleksowej korekcji różnego rodzaju defektów urody, co pozwala uczestniczącym w nim pacjentom odzyskać wiarę w siebie i zadowolenie z życia. W nagrywanym odcinku, w Centrum Okulistycznym OPTIMUM pojawił się jeden z bohaterów programu – Mateusz, dla którego, po przeprowadzeniu szczegółowego badania, zaplanowaliśmy strategię postępowania okulistycznego w jego chorobie (blizny po operacji guza nowotworowego, zniekształcającego twarz i okolicę oka).

Centrum Okulistyczne Optimum – sprawdź nas.

Czytaj więcej

Facebook