Centrum Okulistyczne Optimum Warszawa

Diagnostyka i leczenie jaskry i chorób oka

IMG_9251
Szanowni Państwo,

Dla nas i dla wszystkich pracujących w naszym Centrum Okulistycznym lekarzy najważniejsze jest profesjonalne i indywidualne podejście do każdego pacjenta. Naszym celem jest, aby miał on poczucie pełnej wzajemnego zaufania opieki lekarskiej.

Dbamy o zapewnienie pacjentowi całościowej informacji o stanie zdrowia i sposobach leczenia, przekazane w jasnej i przystępnej formie.

Badania obrazowe są zawsze wykonywane, opisywane i podpisywane przez lekarza okulistę. Jeśli potrzebne są dodatkowe konsultacje, badania czy zabiegi – kontaktujemy pacjenta bezpośrednio ze współpracującymi z nami specjalistami.

Oprócz diagnostyki i leczenia pacjentów od ponad 15 lat regularnie prowadzimy kursy, warsztaty i szkolenia dla lekarzy okulistów z tematyki obejmującej najnowsze osiągnięcia wiedzy medycznej, przedstawiamy wykłady i referaty na polskich oraz międzynarodowych sympozjach okulistycznych, publikujemy w czasopismach naukowych, prowadzimy badania kliniczne.

Leczenie jaskry

Zajmujemy się pełnym spektrum chorób oczu, ze szczególnym ukierunkowaniem na leczenie jaskry. Współpracowaliśmy przez 10 lat z nieistniejącym już, pierwszym w Polsce specjalistycznym Instytutem Jaskry, od momentu jego założenia. Jesteśmy członkami licznych stowarzyszeń okulistycznych, zarówno polskich, jak i europejskich, m.in. Sekcji Jaskry Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i European Glaucoma Society. Wiele lat działaliśmy w zarządzie Polskiego Towarzystwa Profilaktyki Jaskry – stowarzyszeniu lekarzy i pacjentów - biorąc czynny udział w jego najważniejszych aktywnościach edukacyjnych i profilaktycznych, skierowanych do okulistów, lekarzy rodzinnych i pacjentów.

I właśnie z myślą o nowoczesnej, kompleksowej diagnostyce i leczeniu jaskry oraz zapewnieniu naszym pacjentom opieki na najwyższym poziomie, założyliśmy w 2012 r. Centrum Okulistyczne OPTIMUM - specjalistyczny niepubliczny zakład opieki zdrowotnej.

Najważniejszym celem leczenia jaskry (jak i pozostałych chorób oczu) jest zachowanie możliwości widzenia przez pacjenta i utrzymanie przez niego pełnej aktywności i jak największej sprawności. W zależności od stopnia zaawansowania choroby oraz jej postaci decydujemy o właściwej, indywidualnej formie leczenia – farmakologicznej, laserowej bądź chirurgicznej.

Zapraszamy!

Dr Małgorzata Krajewska, Dr n. med. Jaromir Wasyluk

Centrum Okulistyczne OPTIMUM

Zobacz: my w mediach - media o nas

Facebook