Kompleksowe badanie wzroku

badanie wzroku warszawaW ramach kompleksowego badania oczu (konsultacja okulistyczna) przeprowadzamy standardowo:

  • szczegółową rozmowę z pacjentem (wywiad lekarski)
  • badanie ostrości wzroku
  • komputerowe badanie refrakcji oka
  • pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego – bezdotykowy lub aplanacyjny
  • badanie w biomikroskopie i gonioskopię
  • badanie dna oka stereoskopowe soczewką Volk

Badanie dna oka

Badanie dna oka, czyli tylnego odcinka oka, wykonuje się za pomocą soczewki Volk, przy użyciu lampy szczelinowej. Soczewka zapewnia lekarzowi szerokie pole widzenia, dzięki czemu pozwala na szybką i nieinwazyjną ocenę nerwu wzrokowego, plamki żółtej i naczyń krwionośnych. Aby wykonać badanie dna oka, często zlecane w przypadku chorych z cukrzycą, nadciśnieniem czy u kobiet ciężarnych, nie trzeba umawiać się na osobną wizytę. Badanie dna oka jest stałym elementem konsultacji w Centrum Okulistycznym Optimum w Warszawie.

W razie potrzeby – także w ramach wizyty – oprócz ogólnego badania wzroku przeprowadzamy: dobór okularów, badanie obwodu siatkówki trójlustrem Goldmanna (wskazane m.in. u kobiet w ciąży, krótkowidzów), testy diagnostyczne zespołu suchego oka, test widzenia barwnego (rozpoznawanie kolorów) i widzenia stereoskopowego, test Amslera (ważny w zwyrodnieniu plamki żółtej).

Drobne zabiegi, takie jak usunięcie ciała obcego z oka, epilacja wrastających rzęs, założenie lub wymiana opatrunkowej soczewki kontaktowej wykonywane są również w cenie wizyty konsultacyjnej.

Uwaga! Na ogół, w trakcie pierwszej konsultacji przed badaniem dna oka zostają rozszerzone źrenice, stąd prowadzenie samochodu po wizycie może być niemożliwe.

Zostaw numer,
Zadzwonimy