Kompleksowe badanie wzroku

badanie wzroku warszawaW ramach kompleksowego badania oczu (konsultacja okulistyczna) przeprowadzamy standardowo:

  • szczegółową rozmowę z pacjentem (wywiad lekarski)
  • badanie ostrości wzroku
  • komputerowe badanie refrakcji oka
  • pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego – bezdotykowy lub aplanacyjny
  • badanie w biomikroskopie i gonioskopię
  • badanie dna oka stereoskopowe soczewką Volk

W trakcie wizyty, u każdego pacjenta, wykonujemy rutynowo badanie wstępne – jednoczasowy, bezdotykowy pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, pachymetrii (grubość rogówki) i refrakcji oka na najnowocześniejszym na świecie aparacie multifunkcyjnym TonoRef III japońskiej firmy NIDEK.

Badanie dna oka

Badanie dna oka, czyli tylnego odcinka oka, wykonuje się za pomocą soczewki typu Volk, przy użyciu lampy szczelinowej. Soczewka zapewnia lekarzowi stereoskopię i szerokie pole widzenia, dzięki czemu pozwala na szybką i nieinwazyjną ocenę nerwu wzrokowego, plamki żółtej, siatkówki obwodowej i naczyń krwionośnych. Aby wykonać badanie dna oka, często zlecane w przypadku chorych z cukrzycą, nadciśnieniem czy u kobiet ciężarnych, nie trzeba umawiać się na osobną wizytę. Badanie dna oka jest stałym elementem konsultacji w Centrum Okulistycznym Optimum.

W razie potrzeby – także w ramach wizyty – oprócz ogólnego badania wzroku przeprowadzamy: dobór okularów, badanie obwodu siatkówki trójlustrem Goldmanna lub soczewką panfudoskopową (wskazane m.in. u kobiet w ciąży, krótkowidzów), testy diagnostyczne zespołu suchego oka, test widzenia barwnego na tablicach Ishihary (rozpoznawanie kolorów) i widzenia stereoskopowego, test Amslera (ważny w zwyrodnieniu plamki żółtej).

Drobne zabiegi, takie jak usunięcie ciała obcego z oka, epilacja wrastających rzęs, założenie lub wymiana opatrunkowej soczewki kontaktowej wykonywane są również w cenie wizyty konsultacyjnej.

Uwaga! Na ogół, w trakcie pierwszej konsultacji przed badaniem dna oka zostają rozszerzone źrenice, stąd prowadzenie samochodu po wizycie jest niewskazane.

Zostaw numer,
Zadzwonimy