Mikropulsowa (subliminalna) fotokoagulacja siatkówki MPLT (micropulse laser treatment)

Mikropulsowa (subliminalna) fotokoagulacja siatkówki jest najnowszą, wprowadzoną w ostatnich latach do leczenia, metodą laseroterapii. Specjalny protokół aplikacji impaktów powoduje, że nie uszkadza ona termicznie tkanki, na którą działa. Dlatego właśnie możemy ją bezpiecznie stosować w terapii najbardziej wrażliwych miejsc siatkówki – czyli w chorobach plamki żółtej. W Centrum Okulistycznym OPTIMUM wykonujemy ją najnowocześniejszym na świecie żółtym laserem  mikropulsowym Quantel EasyRet 577 nm.

Terapia mikropulsowa znajduje zastosowanie w schorzeniach, gdzie zabiegi laserowe były dotychczas przeciwwskazane lub obarczone dużym ryzykiem uszkodzenia fotoreceptorów, jak:

  • cukrzycowy obrzęk plamki (DME)
  • centralna retinopatia surowicza (CSR)
  • obrzęk plamki w przebiegu zamknięcia żyły środkowej siatkówki lub jej gałęzi (CRVO, BRVO)

Przed przystąpieniem do terapii mikropulsowej, u pacjentów z poza Centrum Okulistycznego OPTIMUM wymagana jest konsultacja u lekarza wykonującego zabieg oraz aktualne (nie starsze niż 1 mieś.) badanie tomograficzne siatkówki (OCT).

Zabieg laserowej terapii mikropulsowej siatkówki trwa ok. 10 min. i jest bezbolesny. Przeprowadza się go po znieczuleniu oka kroplami i po rozszerzeniu źrenic. Po zabiegu pacjent otrzymuje kartę informacyjną i receptę na krople; prowadzenie samochodu przez kolejne kilka godzin jest przeciwwskazane.

Pozostałe zabiegi laseroterapii wykonywane w Optimum:

Zostaw numer,
Zadzwonimy