Laseroterapia w chorobach siatkówki, jaskrze oraz zaćmie wtórnej w Centrum Okulistycznym OPTIMUM
Wszystkie zabiegi w Centrum Okulistycznym OPTIMUM wykonywane są przez doświadczonych w laseroterapii okulistów z wykorzystaniem najnowocześniejszych i bezpiecznych dla oka laserów okulistycznych:
- LUMENIS Selecta® Duet™ 1064 / 532 nm
- QUANTEL MEDICAL EasyRet® 577 nm Fiber Technology (SingleSpot + MultiSpot + SubLiminal™)
Rodzaje laseroterapii wykonywanej w Optimum
- jaskra – laser SLT
- jaskra – laser MLT
- choroby siatkowki – laser FKL
- jaskra – irydotomia
- zaćma – kapsulotomia
- choroby plamki żółtej – mikropulsowa fotokoagulacja siatkówki
Laseroterapia – praktyczne informacje dla pacjentów
W przypadku zapisywania się na zabiegi: kapsulotomii, irydotomii, SLT i MLT wystarczy skierowanie od swojego lekarza okulisty. Z kolei przed pozostałymi zabiegami: FKL siatkówki, mikropulsy plamki żółtej czy irydoplastyki, w przypadku osób niebędących naszymi stałymi pacjentami, konieczna jest wcześniejsza konsultacja specjalistyczna lekarza Centrum Okulistycznego OPTIMUM w celu określenia zakresu procedury laserowej i potwierdzenia jej celowości.
Wszystkie powyższe zabiegi laserowe nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Przeprowadza się je w znieczuleniu miejscowym za pomocą kropli. Do jednych zabiegów potrzebne jest rozszerzenie, a do innych zwężenie źrenic specjalnymi kroplami, dlatego po laseroterapii prowadzenie samochodu może być niemożliwe.
Pacjent godzinę po zabieg udaje się domu, a już następnego dnia wraca na ogół do swojej zwykłej aktywności. Sama procedura laseroterapii zajmuje kilka – kilkanaście minut (nieco więcej w zabiegach siatkówkowych); potem zwykle potrzebna jest chwila odpoczynku i kontrolny pomiar ciśnienia po godzinie (w niektórych przypadkach także po kilku tygodniach).
Przy wyjściu z kliniki pacjent otrzymuje kartę informacyjną wraz z zaleceniami oraz receptę na krople pozabiegowe do stosowania przez kilka kolejnych dni.