Laseroterapia w chorobach siatkówki, jaskrze oraz zaćmie wtórnej w Centrum Okulistycznym OPTIMUM

Wszystkie zabiegi w Centrum Okulistycznym OPTIMUM wykonywane są przez doświadczonych w laseroterapii okulistów z wykorzystaniem najnowocześniejszych i bezpiecznych dla oka laserów okulistycznych:

  • LUMENIS®   Selecta Duet™ 1064 / 532 nm
  • QUANTEL MEDICAL®   EasyRet™ 577 nm Fiber Technology (SingleSpot™ + MultiSpot™ + SubLiminal™)

Rodzaje laseroterapii wykonywanej w Optimum – poznaj szczegóły:

Praktyczne informacje dla pacjentów

W przypadku zapisywania się na zabiegi: kapsulotomii, irydotomii, SLT i MLT wystarczy skierowanie od swojego lekarza okulisty. Z kolei przed pozostałymi zabiegami: FKL siatkówki czy mikropulsami plamki żółtej, w przypadku osób niebędących naszymi stałymi pacjentami, konieczna jest wcześniejsza konsultacja specjalistyczna lekarza Centrum Okulistycznego OPTIMUM w celu określenia zakresu procedury laserowej i potwierdzenia jej celowości.

Wszystkie powyższe zabiegi laserowe nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Przeprowadza się je w znieczuleniu miejscowym za pomocą kropli. Do jednych zabiegów potrzebne jest rozszerzenie, a do innych zwężenie źrenic specjalnymi kroplami, dlatego po laseroterapii prowadzenie samochodu jest niewskazane.

Pacjent godzinę po zabiegu udaje się domu, a już następnego dnia wraca na ogół do swojej zwykłej aktywności. Sama procedura laseroterapii zajmuje kilka – kilkanaście minut (nieco więcej w zabiegach siatkówkowych); potem zwykle potrzebna jest chwila odpoczynku i kontrolny pomiar ciśnienia po godzinie (w niektórych przypadkach także po kilku tygodniach).

Przy wyjściu z kliniki pacjent otrzymuje kartę informacyjną wraz z zaleceniami oraz receptę na krople pozabiegowe do stosowania przez kilka kolejnych dni.

Zostaw numer,
Zadzwonimy