Badanie dna oka, czyli tylnego odcinka oka, wykonuje się za pomocą soczewki typu Volk, przy użyciu lampy szczelinowej. Soczewka zapewnia lekarzowi stereoskopię i szerokie pole widzenia, dzięki czemu pozwala na szybką i nieinwazyjną ocenę nerwu wzrokowego, plamki żółtej, siatkówki obwodowej i naczyń krwionośnych. Aby wykonać badanie dna oka, często zlecane w przypadku chorych z cukrzycą, nadciśnieniem czy u kobiet ciężarnych, nie trzeba umawiać się na osobną wizytę. Badanie dna oka jest stałym elementem konsultacji w Centrum Okulistycznym Optimum.

Dodatkowe badania okulistyczne

W razie potrzeby – także w ramach wizyty – oprócz ogólnego badania wzroku przeprowadzamy: dobór okularów, badanie obwodu siatkówki trójlustrem Goldmanna lub soczewką panfudoskopową (wskazane m.in. u kobiet w ciąży, krótkowidzów), testy diagnostyczne zespołu suchego oka, test widzenia barwnego na tablicach Ishihary (rozpoznawanie kolorów) i widzenia stereoskopowego, test Amslera (ważny w zwyrodnieniu plamki żółtej).

Drobne zabiegi, takie jak usunięcie ciała obcego z oka, epilacja wrastających rzęs, założenie lub wymiana opatrunkowej soczewki kontaktowej wykonywane są również w cenie wizyty konsultacyjnej.

Uwaga! Na ogół, w trakcie pierwszej konsultacji przed badaniem dna oka zostają rozszerzone źrenice, stąd prowadzenie samochodu po wizycie jest niewskazane.

Zostaw numer,
Zadzwonimy