Kapsulotomia laserem Nd:YAG

Kapsulotomia w dosłownym tłumaczeniu oznacza “nacięcie torebki”. Chodzi tu o torebkę, pozostawioną w oku, po usuniętej w czasie operacji zaćmy soczewce własnej pacjenta. Właśnie w torebkę tę został włożony implant, czyli sztuczna soczewka.

Wskazaniem do wykonania kapsulotomii jest zmętnienie torebki tylnej, czyli inaczej zaćma wtórna (niekiedy, choć znacznie rzadziej, problem dotyczy także torebki przedniej).

Wielu pacjentów, którzy byli operowani na zaćmę i mieli wszczepioną sztuczną soczewkę, z czasem zaczyna zauważać, że uzyskane początkowo po zabiegu bardzo dobre i ostre widzenie, stopniowo, po latach, ulega pogorszeniu (zamgleniu). Przyczyną może być właśnie często występujące zmętnienie czy zwłóknienie torebki soczewki. Wykonując zabieg kapsulotomii, okulista usuwa laserem centralną, zmętniałą jej część, przywracając ostrość widzenia. Zabiegu nie powtarza się, wystarczy jednorazowa procedura.

Kapsulotomia jest bezbolesna, wykonywana w znieczuleniu kroplami. Czas zabiegu: ok. 5 min. Po zabiegu prowadzenie samochodu jest przeciwwskazane.

Pozostałe zabiegi laseroterapii wykonywane w Optimum:

Zostaw numer,
Zadzwonimy