Wykład na konferencji “OKULI...

W dniach 10-11 maja 2019 odbyło się III Sympozjum Siatkówkowo-Jaskrowe “Okulistyka – Nowe Horyzonty” na którym dr n. med. Jaromir Wasyluk z Centrum Okulistycznego OPTIMUM przedstawił wykład pt.  “Cyklofotokoagulacja mikropulsowa mTS-CPC – nowe możliwości terapeutyczne trudnych przypadków jaskry”.

Skrót “mTS-CPC” oznacza nazwę nowatorskiego zabiegu przeciwjaskrowego: mikropulsowa przeztwardówkowa cyklofotokoagulacja laserowa. Zabiegi te, od niedawna dostępne w Polsce, Dr Wasyluk wykonuje w warunkach bloku operacyjnego w Klinice Okulistyki WIML w Warszawie, w ramach kontraktu kliniki z NFZ. Zarezerwowane są one dla jaskry bardzo zaawansowanej albo nie poddającej się leczeniu innymi metodami, np. kroplami.

Czytaj więcej

Nowy aparat do badania wzroku u naj...

W ostatnim czasie OPTIMUM wzbogaciło się RETINOMAX – nowoczesny, ręczny autorefraktometr komputerowy, umożliwiający precyzyjne badanie wzroku przez okulistę dziecięcego u naszych najmłodszych pacjentów. Badanie jest szybkie, wygodne i nieobciążające dla dziecka.

Czytaj więcej

Prezes Polskiego Związku Niewidomy...

W połowie marca, jak co roku, obchodzony był w Polsce Światowy Tydzień Jaskry. W Centrum Okulistycznym OPTIMUM gościła Prezes Polskiego Związku Niewidomych, Pani Anna Woźniak-Szymańska, która, sama będąc pacjentką, przekazała krótki apel do polskich lekarzy okulistów. Apel ten jest częścią realizowanego wspólnie z firmą Adamed interaktywnego programu edukacyjnego. Zobacz relację wideo:

Czytaj więcej

Jaskra a stwardnienie rozsiane R...

Dr n. med. Jaromir Wasyluk, jako współautor, opublikował w amerykańskim prestiżowym czasopiśmie Multiple Sclerosis and Related Disorders artykuł na temat optycznej koherentnej tomografii nerwu wzrokowego jako narzędzia przydatnego w diagnostyce i rokowaniu u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym. U pacjentów z SM stwierdza się statystycznie większą, niż w reszcie populacji zachorowalność na jaskrę, stąd chorzy ci powinni być szczegółowo, profilaktycznie badani  tym kierunku. Cały artykuł (po angielsku) dostępny jest TUTAJ

Czytaj więcej

XII Konferencja Naukowa “Nowe...

1 grudnia 2018 miała miejsce XII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Centrum Okulistycznego OPTIMUM nt. “Nowe trendy w laseroterapii. Choroby siatkówki i jaskra”. Miło nam było na niej gościć ponad 200 okulistów z Warszawy i nie tylko. Konferencja odbywała się w pięknych, secesyjnych wnętrzach najstarszego warszawskiego Hotelu Bristol, w jego nowo otwartej  przestrzeni eventowej. Oprócz licznych znamienitych wykładowców krajowych, naszym gościem specjalnym był Profesor Victor Chong z Kliniki Okulistycznej Uniwersytetu w Oxfordzie, który oprócz wygłoszenia wykładu o laseroterapii siatkówki, wziął również udział w dyskusji. Wykład Pana Profesora był tłumaczony symultanicznie. Uczestnikom dziękujemy za przybycie, a Sponsorom za wsparcie. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie naukowe pod egidą OPTIMUM już za rok !  Program konferencji
P.S. W kwartalniku specjalistycznym “OphthaTherapy. Terapie w okulistyce” 4/2018 ukazały się drukiem materiały z wykładu Prof Victora Chonga, wygłoszonego na naszej konferencji. Można je przeczytać TUTAJ

Czytaj więcej

Laser mikropulsowy QUANTEL EasyRet ...

W OPTIMUM jest już dostępny światłowodowy laser mikropulsowy najnowszej generacji QUANTEL EasyRet, służący do laseroterapii chorób siatkówki. Za pomocą zabiegów z wykorzystaniem tego urządzenia leczymy choroby takie jak np. zmiany zwyrodnieniowe siatkówki (częste w krótkowzroczności), zabezpieczając oko przed możliwymi komplikacjami które mogą one spowodować (przedarcie i odwarstwienie siatkówki). Profilaktyka jest tu potrzebna, ponieważ u osób predysponowanych komplikacje mogą się przydarzyć nawet przy błahym z pozoru urazie sportowym, a także w trakcie porodu naturalnego.

Jedną z największych zalet nowego lasera mikropulsowego jest możliwość zastosowania nowatorskiej terapii mikropulsowej w trudnych do tej pory w leczeniu chorobach, takich jak obrzęk plamki w retinopatii cukrzycowej czy po zakrzepie, jak również w centralnej retinopatii surowiczej (CSR). Czytaj więcej na:

ZABIEGI LASEROWE – laser mikropulsowy MLT

Czytaj więcej

Wyniki badania klinicznego z Centru...

Na zakończonym właśnie Kongresie European Association for Vision and Eye Research (EVER) w Nicei, Dr. n med. Jaromir Wasyluk z Centrum Okulistycznego OPTIMUM przedstawił wyniki prowadzonego w naszym Centrum badania klinicznego nad nowym, doustnym suplementem diety, mającym zastosowanie wspomagające leczenie u pacjentów z jaskrą:

Wasyluk J, Krajewska M, Osęka M, Sobol M., Prost M. “Nutritional oral supplement containing L-arginine, L-citruline, α-lipoic acid, vitamin B2, vitamin B12, folic acid and Gingko biloba in primary open angle glaucoma patients – a prospective, randomized, controlled study”.

Wyniki zostaną opublikowane w suplemencie czasopisma naukowego Acta Ophthalmologica.

Czytaj więcej

Kurs “OCT w diagnostyce jaskr...

Na ostatnim 13 Kongresie Europejskiego Towarzystwa Jaskrowego (European Glaucoma Society) we Florencji dr. n. med. Jaromir Wasyluk, na zaproszenie prezydium tej organizacji,  prowadził kurs nt. zastosowania optycznej koherentnej tomografii OCT w diagnostyce jaskry. W kursie wzięło udział ponad 200 okulistów z całego świata. W czasie tego szkolenia krótkie wykłady o swoich najnowszych badaniach przedstawili twórcy metodyki analizy OCT – Prof. Bal Chauchan (Kanada) i Prof. Donald Hood (USA).

Czytaj więcej

IN-SIGHT. Nowe wieloośrodkowe mię...

W Centrum Okulistycznym  OPTIMUM rozpoczęliśmy niedawno kolejne międzynarodowe, prospektywne, wieloośrodkowe, randomizowane badanie kliniczne III-fazy o roboczej nazwie IN-SIGHT nad nowym lekiem przeciwjaskrowym. Jest to istotne wyróżnienie dla naszego ośrodka, dowodzące faktu, że spełnia on najwyższe standardy w zakresie diagnostyki i terapii chorób oczu. Koordynatorem krajowym badania jest Prof. Marek Rękas (Klinika Okulistyczna WIM), koordynatorem międzynarodowym: Prof. Francisco Muñoz Negrete (Catedrático Oftalmología UAH, Hospital Ramon y Cajal, Madryt, Hiszpania).

Czytaj więcej

Centrum Okulistyczne OPTIMUM laurea...

Miło nam ogłosić, że Centrum Okulistyczne OPTIMUM zostało uhonorowane  przez Warszawską Izbę Przedsiębiorców tytułem SUPERMEDICUS dla najlepszej przychodni specjalistycznej. Uroczysta gala, w trakcie, której wręczono nam to zaszczytne wyróżnienie oraz statuetkę odbyła się w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie. Dziękujemy za docenienie naszych wysiłków, zmierzających do zapewnienia pacjentom okulistycznym opieki na najwyższym poziomie.

supermedicus-1supermedicus-2

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej

Facebook