Badania na jaskrę – FDT

W Centrum Okulistycznym Optimum przeprowadzamy najnowocześniejsze badania na jaskrę, w tym badanie FDT (ang. Frequency Doubling Technology). Zapraszamy pacjentów na badanie pola widzenia najnowszym typem perymetru zdwojonej częstotliwości FDT HUMPHREY MATRIX 800 (Carl Zeiss Meditec). Aparat ten służy do wykrywania najwcześniejszych zmian jaskrowych, szczególnie u ludzi młodych, które objawiają się zanikiem szczególnego rodzaju komórek zwojowych siatkówki typu M (magnocellular), odpowiadających za widzenie w słabym świetle i postrzegających ruch. Ubytki tego typu są niewykrywalne w standardowym badaniu pola widzenia.

Badanie na jaskrę FDT ma wiele zalet. Nie tylko pozwala na precyzyjną diagnostykę  ale także zapewnia komfort pacjenta – jest badaniem krótszym i przyjemniejszym, niż perymetria standardowa. Można je przeprowadzić we własnych okularach pacjenta, a także zastosować u pacjentów z zaćmą.

Idealnym uzupełnieniem badania czynnościowego FDT Matrix w najwcześniejszej diagnostyce jaskry są badania strukturalne: HRT3 , GDxPRO, OCT GCC / RNFL
Czas badania obu oczu to około 15 minut.

Zostaw numer,
Zadzwonimy