Wykład dla okulistów w ramach Eye...

Dr n. med. Jaromir Wasyluk z Centrum Okulistycznego OPTIMUM przestawił wykład wirtualny dla lekarzy okulistów nt. “Leki złożone w terapii jaskry”, który transmitowany był on-line do kilku ośrodków okulistycznych w Polsce. Wykład ten można nadal obejrzeć na platformie internetowej www.eyecademia.com/events.html (wydarzenie sponsorowane jest przez firmę Adamed).

Czytaj więcej

Nowy podręcznik farmakologii klini...

Niedawno ukazało się na rynku kolejne już, nowe i rozszerzone wydanie książki “Kliniczna farmakologia okulistyczna” pod redakcją Prof. Marka Prosta, Kierownika Kliniki Okulistyki WIML w Warszawie. Podręcznik ten przeznaczony jest dla praktykujących lekarzy okulistów, jak i osób specjalizujących się w tej dziedzinie medycyny. Wydawnictwo w nowoczesnej formie obejmuje całościowo farmakologiczne leczenie chorób oczu, zarówno pod kątem rodzajów stosowanych farmaceutyków, jak i poszczególnych jednostek chorobowych. W obecnym wydaniu podręcznika autorem rozdziału o leczeniu jaskry jest Dr n. med. Jaromir Wasyluk z Centrum Okulistycznego OPTIMUM i Kliniki Okulistyki WIML w Warszawie.

Czytaj więcej

XII Konferencja Naukowa “Nowe...

Szanowni Państwo, w dniu 01.12.2018 odbędzie się w Warszawie kolejna konferencja naukowo-szkoleniowa pod egidą Centrum Okulistycznego OPTIMUM. Tym razem tematami będą “Nowe trendy w laseroterapii. Choroby siatkówki i jaskra”. Zaprosiliśmy do wygłoszenia swoich prezentacji czołowe krajowe autorytety z zakresu retinologii – lekarzy, którzy w swojej codziennej praktyce zajmują się diagnostyką, laseroterapią czy chirurgią w chorobach siatkówki. Będziemy też mieli zaszczyt gościć Profesora Victora Chonga, konsultanta Oxford Eye Hospital z Wielkiej Brytanii, który przedstawi przekrojowo najnowsze osiągnięcia w zakresie laseroterapii. Profesor Chong jest m.in. współprzewodniczącym UK Medical Retina Group oraz przewodniczącym European Fluorescein Angiography Club. Udział w konferencji jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona.  Serdecznie zapraszamy.

PROGRAM NAUKOWY

Certyfikat standardów etycznych INFARMA

Czytaj więcej

Laseroterapia jaskry i najnowsze po...

Na XLIX Zjeździe Polskiego Towarzystwa Okulistycznego specjaliści z Centrum Okulistycznego OPTIMUM współprowadzili kurs szkoleniowy “Nowe postaci leków” nt. najnowszych i przyszłościowych rozwiązań w farmakoterapii, m.in. implantów lekowych w jaskrze, a także przedstawili w referacie plenarnym podsumowanie współczesnych i rozwijających się metod leczenia tej choroby za pomocą laseroterapii.

Wykład ten można zobaczyć TUTAJ.

Laseroterapia jaskry w Optimum – sprawdź.

Czytaj więcej

Światowy Tydzień Jaskry 2018 R...

W Centrum Okulistycznym OPTIMUM przeprowadziliśmy akcję bezpłatnych, przesiewowych badań w kierunku jaskry. U wielu osób, które się tego dnia do nas zgłosiły, zbieraliśmy dane na temat czynników ryzyka tej choroby, badaliśmy ciśnienie wewnątrzgałkowe i grubość rogówki (pachymetria), wykonywaliśmy badanie odcinka przedniego oka w biomikroskopie oraz badanie dna oka, ze szczególnym zwróceniem uwagi na stan nerwu wzrokowego. Wszyscy pacjenci otrzymali po badaniach kartę wyników ze szczegółowymi zaleceniami. Patronem naszej akcji, przeprowadzonej w ramach Światowego Tygodnia Jaskry było Polskie Towarzystwo Okulistyczne. Więcej na temat jaskry – jej objawów, czynników ryzyka i wczesnej diagnostyki – możesz przeczytać na:
optimumokulistyka.pl/slowniczek

Czytaj więcej

Wirtualne spotkanie międzynarodowy...

25.10.2017 Dr Jaromir Wasyluk poprowadził jako ko-moderator wirtualne spotkanie i dyskusję nt. nowoczesnego leczenia jaskry w gronie międzynarodowych ekspertów w tej dziedzinie z Europy Środkowej i Wschodniej: Central Eastern Europe (CEE) Glaucoma Advisory Board Meeting.  Odbyło się ono w siedzibie firmy Novartis w Warszawie (część polska spotkania). Na spotkaniu omówiono, między innymi, problematykę tzw. maksymalnej terapii medycznej w jaskrze (MMT). Udział wzięli: Prof. Marta Misiuk-Hojło (ko-moderator, Polska), Prof. Gábor Holló (Węgry), Prof. Barbara Cvenkel (Słowenia), Prof. Ingrida Janulevičiene (Litwa), Prof. Marieta Konareva-Kostianeva (Bułgaria), Prof. Alina Popa Cherecheanu i Dr Ruxandra Pirvulescu (Rumunia), Dr Petr Mlčák i Dr Marek Fichtl (Czechy), Dr Erika Vodražkova i Dr Mária Raženicová (Słowacja) oraz Dr Yaniv Barkana i Dr Alon Skaat (Izrael).

Czytaj więcej

XI Konferencja Naukowo-Szkoleniowa ...

05.11.2016 odbyła się kolejna, XI Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Centrum Okulistycznego OPTIMUM pt. “Nowoczesna diagnostyka i laseroterapia w okulistyce. Chirurgia okuloplastyczna i dermatologia estetyczna okolicy oczu“, tym razem zorganizowana we współpracy z polską firmą farmaceutyczną Adamed. Wykłady odbywały się w pięknych wnętrzach Pałacu Zamoyskich przy ul. Foksal w Warszawie. Konferencja składała się z dwóch sesji. Tematem pierwszej z nich była nowoczesna diagnostyka jaskry oraz chorób siatkówki z zastosowaniem skaningu laserowego, a także selektywna trabekuloplastyka laserowa (zobacz: laser SLT), a drugiej – chirurgia okuloplastyczna, rekonstrukcyjna i dermatologia estetyczna okolicy oczu.

Wykładowcami byli, oprócz zespołu lekarzy OPTIMUM, znamienici zaproszeni goście: dr n. med. Jarosław Kuśmierczyk – okulista, chirurg okuloplastyczny, na co dzień praktykujący w szpitalach uniwersyteckich Belgii i Holandii, dr n. med Mariusz Kęcik, chirurg plastyczny, związany z Katedrą i Kliniką Okulistyki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Kliniką ProfeelMed oraz dermatolog estetyczny, dr n. med. Marcin Ambroziak, właściciel Kliniki Ambroziak w Warszawie.

W konferencji wzięło udział ponad 200 okulistów, którzy wraz certyfikatami uczestnictwa otrzymali 6 punktów edukacyjnych, przyznanych przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie.  Program konferencji

dr-ambroziak-optimum

dr-kecik-optimum

endorfina-foto

Czytaj więcej

Konferencja „Postępy Okulistyki...

W dniach 2-3.12.2016 odbyła się we Wrocławiu Konferencja Naukowo-Szkoleniowa  „Postępy Okulistyki. Okulistyka XXI Wieku”, zorganizowana przez Ośrodek Okulistyki Klinicznej “Spektrum” pod kierunkiem Prof. dr hab. med. Marii Hanny Niżankowskiej. W czasie sesji poświęconej jaskrze, Dr n. med. Jaromir Wasyluk z Centrum Okulistycznego OPTIMUM wygłosił wykład na zaproszenie na temat wskazań do Selektywnej Trabekuloplastyki Laserowej (laser SLT) i jej zastosowania jako leczenia pierwszego wyboru w jaskrze.

Czytaj więcej

Laseroterapia jaskry – wykła...

W ramach ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej “Wykryj jaskrę – ocal wzrok” dr Małgorzata Krajewska z Centrum Okulistycznego OPTIMUM poprowadziła wirtualny wykład na temat laserowego leczenia jaskry o najnowszych metodach stosowanych w terapii tej choroby, będącej na świecie pierwszą przyczyną nieodwracalnej utraty wzroku. W OPTIMUM prowadzimy laseroterapię jaskry otwartego i zamkniętego kąta za pomocą lasera Lumenis najnowszej generacji. Laseroterapia jaskry jest obecnie możliwym leczeniem pierwszego wyboru jednostek chorobowych takich, jak: jaskra pierwotna otwartego kąta, jaskra zamkniętego kąta, jaskra młodzieńcza, jaskra w ciąży, jaskra barwnikowa lub nadcisnienie oczne. Wykład dr Krajewskiej można obejrzeć klikając na poniższy link:

LASEROTERAPIA JASKRY

Czytaj więcej

OPTIMUM wśród 5 najlepszych klini...

Miło jest nam Państwa poinformować, że Centrum Okulistyczne OPTIMUM znalazło się w gronie 5 najlepszych klinik okulistycznych w Polsce, według zestawienia, zaprezentowanego w tegorocznym lutowym wydaniu prestiżowego miesięcznika Gentleman (2/2016). Zapraszamy do lektury artykułu – link poniżej.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Czytaj więcej

Facebook