Wykształcenie:

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny), specjalista chorób oczu. Wieloletnia asystentka naukowo-dydaktyczna Kliniki Okulistyki Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Współtwórczyni i wieloletnia konsultantka Instytutu Jaskry w Warszawie.

Obecnie:

Konsultantka, współwłaścicielka i Dyrektor Medyczny Centrum Okulistycznego OPTIMUM.

Wieloletni wykładowca na kursach specjalizacyjnych i szkoleniowych dla lekarzy z tematyki jaskry. Uczestniczka kampanii edukacyjno-profilaktycznych „Polsko Nie Ślepnij” i „Wykryj Jaskrę – Ocal Wzrok”. Współorganizatorka szkoleń i innych działań edukacyjnych oraz wykładowca w programie Kliniki Okulistyki CMKP i Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej „Usprawnienie wczesnej diagnostyki i zwiększenie efektywności leczenia jaskry w Polsce w latach 1997-2000”.

Autorka i współautorka ponad 70 polskich i zagranicznych artykułów w czasopismach specjalistycznych oraz doniesień zjazdowych. Uczestniczka licznych polskich i międzynarodowych badań klinicznych dotyczących leków okulistycznych.

Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Sekcji Jaskry PTO, Europejskiego Towarzystwa Jaskrowego, Polskiego Towarzystwa Profilaktyki Jaskry (wieloletnia prezes Towarzystwa).

Zainteresowania zawodowe:

Mechanizmy jaskrowego uszkodzenia nerwu wzrokowego, zaburzenia krążenia krwi w przebiegu neuropatii jaskrowej, zabiegi laserowe i chirurgiczne w jaskrze, nowoczesne techniki obrazowania w okulistyce (HRT, GDX, OCT).

Zostaw numer,
Zadzwonimy