doktor Małgorzata Krajewska

Wykształcenie

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny), specjalista chorób oczu. Wieloletnia asystentka naukowo-dydaktyczna Kliniki Okulistyki Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Współtwórczyni i wieloletnia konsultantka Instytutu Jaskry w Warszawie.

Obecnie

Konsultantka, współwłaścicielka i Dyrektor Medyczny Centrum Okulistycznego OPTIMUM.

Wieloletni wykładowca na kursach specjalizacyjnych i szkoleniowych dla lekarzy z tematyki jaskry. Uczestniczka kampanii edukacyjno-profilaktycznych „Polsko Nie Ślepnij” i „Wykryj Jaskrę – Ocal Wzrok”. Współorganizatorka szkoleń i innych działań edukacyjnych oraz wykładowca w programie Kliniki Okulistyki CMKP i Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej „Usprawnienie wczesnej diagnostyki i zwiększenie efektywności leczenia jaskry w Polsce w latach 1997-2000”.

Autorka i współautorka ponad 70 polskich i zagranicznych artykułów w czasopismach specjalistycznych oraz doniesień zjazdowych. Uczestniczka licznych polskich i międzynarodowych badań klinicznych dotyczących leków okulistycznych.

Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Sekcji Jaskry PTO, Europejskiego Towarzystwa Jaskrowego, Polskiego Towarzystwa Profilaktyki Jaskry (wieloletnia prezes Towarzystwa).

Zainteresowania zawodowe

Mechanizmy jaskrowego uszkodzenia nerwu wzrokowego, zaburzenia krążenia krwi w przebiegu neuropatii jaskrowej, zabiegi laserowe i chirurgiczne w jaskrze, nowoczesne techniki obrazowania w okulistyce (HRT, GDX, OCT).

Zostaw numer,
Zadzwonimy